Dziecko na basenie — czyli pierwsze wyjście na basen

Pierwsze wyjście na basen z niemowlakiem jest dużym wydarzeniem, szczególnie jeśli sprawa dotyczy pierwszego dziecka. Zarówno dla rodziców, jak i dla bobasa to bardzo emocjonujący moment. Rodzice zapewne chcieliby jak najlepiej przygotować się przed tą chwilą, aby nie zaskoczyło ich nic niespodziewanego, by maksymalnie skupić się na dziecku i jego pierwszym kontakcie z wodą.
Istnieje kilka ważnych zasad, których warto się trzymać, by nic nie zakłócało komfortu podczas wspólnej zabawy na basenie.
Jedną z najważniejszych z nich jest odpowiednie zaplanowanie wyjścia, tak aby wpasowało się ono w rytm dnia bobasa. Ważne, aby wszystkie potrzeby dziecka były zaspokojone, by było ono przede wszystkim wyspane i najedzone. Jednak warto mieć na uwadze, by nie wychodzić z domu zraz po obfitym posiłku.
Za najlepszy czas na wyjście na basen przyjmuje się ranek lub popołudnie. W godzinach porannych łatwo jest wpleść zajęcia na basenie w rytm dnia dziecka, jest ono wtedy wyspane, najedzone i w pełni wypoczęte. Godziny około południa najlepiej zarezerwować na obiad i poobiednią drzemkę, aby zresetować siły i móc znowu się bawić. Rodzice najczęściej decydują się na zajęcia popołudniowe, gdy są wolni od obowiązków, a dziecko zregenerowane jak o poranku.
Co zapakować do torby Bobasa przed wyjściem na basen?
Na basenie z pewnością przyda się kilka niezbędnych akcesoriów, takich jak.:
– specjalne pieluszki do pływania,
– miękki ręcznik,
– poncho kąpielowe lub szlafroczek (polecamy nasze poncho kąpielowe, które sprawdzi się nie tylko na basenie, ale i na wakacjach https://cayo.pl/produkt/poncho-plazowo-kapielowe/ ),
– kosmetyki mycia ciała i włosków,
– w przypadku starszych dzieciaczków-kąpielówki, czepek, okularki oraz bezpieczne, wygodne klapki.
Wszystkim rodzinom polecamy przygodę z basenem, może ona przynieść wyłącznie same korzyści w szczególności prozdrowotne, szczególnie ważne w czasie pandemii.
Pływanie pomaga dbać o prawidłową postawę dziecka, a także koryguje już istniejące problemy z postawą, przyczynia się w hartowaniu organizmu, wzmacniania odporność, buduje kondycję i koordynację ruchową. Rodzinne wyjścia na basen mogą też formą wzmacniania relacji i więzi między rodzicem, a dzieckiem.

Mam nadzieje, że ten tekst był dla Was pomocny i jeszcze raz polecam Wam nasze poncho kąpielowe. Zostało ono stworzone między innymi z myślą o wyprawce basenowej – dla wszystkich dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z pływaniem.

Mama Cayo.


Leave your thought here